Titulní obrázek

Nová Honda Accord je na světě

Publikováno: 20.srpen 2012

Dlouho očekávaný model Accord konečně odhalila japonská Honda a zveřejnila oficiální snímky. Rychlostí předstihla Mazdu 6. Premiéru má dokonce i verze kupé.

Jak dlouho se vlastně čeká na Hondu Accord? O nové generaci se mluví snad déle než rok, ale teprve teď jsou na světě první snímky, i když o technice toho ještě moc nevíme. A navíc se koukáme na americkou verzi, i když ta evropská, aspoň v případě sedanu, se asi moc lišit nebude.

Spolu s čtyřdveřovým sedanem Honda Accord vypustila automobilka i snímky modelu Coupé, který by mohl navázat na tradici dvoudveřového modelu Prelude. Opět nezbývá než čekat, jestli se tohle auto bude vozit i do Evropy. Minulá generace se toho ale nedočkala.

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

Pod kapotou americké verze bude určitě pracovat benzínový čtyřválec a šestiválec, ale nepočítáme s tím, že by i evropská verze dostala šestiválcový pohon (jakkoli by byl příjemný). Ta místo toho dostane čtyřválcový diesel a ne jen modernizovaný motor 2,2 litru, ale také se určitě představí s dlouho očekávaným dieselem 1,6 litru, který automobilka odhalí na autosalonu v Paříži.

„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ Jan Werich