Titulní obrázek

Honda začíná vyrábět malý crossover

Publikováno: 28.červenec 2012

Nová generace modelu Honda Jazz se představí již v příštím roce. Automobil je na vybraných trzích prodáván pod označením Fit. Podle dostupných informací by od něho měl být odvozen malý crossover.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Honda bude vyrábět až 400.000 exemplářů tohoto crossoveru ročně. Díky tomu by produkce aut sdílejících platformu s Jazzem mohla přesáhnout jeden milion exemplářů ročně. V současnosti Honda za rok vyrobí asi 800.000 kusů automobilů sdílející platformu s Jazzem. Dále se sem řádí sedan City nebo Fit Shuttle, tedy prodloužené varianty Jazzu. Chystaný crossover bude zaměřen hlavně na americké a evropské zákazníky.

Od roku 2014 by se varianta pro USA mohla vyrábět v nově otevřené továrně v Mexiku. Je již potvrzeno, že v tomto závodě bude vznikat Jazz. Zatím není jasné, jaký motor se objeví pod kapotou tohoto malého crossoveru. U nás je Jazz je nabízen s motory 1,2 i-VTEC (66 kW) a 1,4 i-VTEC (73 kW). Hybridní verze pak kombinuje 1,3 iVTEC (65 kW) s elektromotorem o výkonu 10 kW. Konkurenty plánovaného crossoveru japonské značky se mohou stát Nissan Juke, Opel Mokka nebo chystaný Fiat 500X.

„O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak.“ Jan Werich