Titulní obrázek

Americká Honda Accord míří i do Evropy

Publikováno: 29.prosinec 2012

V srpnu automobilka Honda představila sedan v americké specifikaci model Accord. Podobně by měla vypadat i verze pro evropský trh. Rozdíl by neměl být nějak zvlášť výrazný. Trošku odlišná jsou jen zpětná zrcátka a spodní část zadního nárazníku.

Ruská filiálka japonské automobilky, která s verzemi skic vyrukovala na autosalonu v Moskvě, pochopitelně mlčí. Prozatím jen víme, že pod kapotou bude motor V6 3,5 l. Prodej zřejmě začne až příští rok. Až dosud se verze nabízené za Atlantikem a v Evropě velmi lišily, shodná byla do značné míry pouze technika. Jen v polovině 90. let jste si mohli koupit dokonce v České republice kupé páté generace, které pocházelo právě ze Států.

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

Je pravdou, že současný pomalu odcházející Accord 8. generace se prodává i v USA, ovšem jako Acura TSX. A tato odnož Hondy se chystá v roce 2014 i do Ruska. Toto není spekulace ale fakt, který byl již oficiálně oznámen. Koneckonců, proč by jinak vozila do Moskvy koncept hybridního supersportu NSX s tímto logem?

Ovšem nabídka samotné Hondy ve velké zemi na východě čítá kromě evropských Jazzů, Civiců a Accordů též jinak zámořský crossover Crosstour a SUV Pilot. Je tedy velmi pravděpodobné, že americký a ruský Accord číslo 9 budou shodná auta a kupé zůstane zřejmě pouze v USA. Varianta pro starý kontinent od slovensko-ukrajinských hranic na západ, sever a jih bude jiná. O podobě kombi se zatím nemluví vůbec.

„Kdyby se mužům dostávalo manželek, jakých si zasluhují, měli by zatraceně těžký život.“ Oscar Wilde