Titulní obrázek

Honda Civic bude zářit s novým agregátem HR412E na šampionátu WTCC

Publikováno: 30.listopad 2012

S kódovým označením HR412E bude namontován nový agregát v soutěžního Civicu určeném pro šampionát cestovních aut. A to již v příštím roce. Na poli tak bude další hráč.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

WTCC bude ještě více zajímavější a dokonce se posune dál z pozice přehlídky jediné značky. Honda tedy představila nový závodní motor HR412E, který byl vyvinut ve výzkumném a vývojovém centru Honda R&D v japonském Tochigi. Jedná se o zcela nový čtyřválcový přeplňovaný benzínový motor o zdvihovém objemu 1,6 litru s přímým vstřikováním paliva, který byl navržen speciálně pro závodní model Civic v souladu s předpisy FIA pro WTCC.     

V neustálém technologickém vývoji spalovacího motoru hraje z hlediska dalšího zlepšování klíčovou roli tepelná účinnost. A ani závodní motor není výjimkou. Tento agregát HR412E vznikl v rámci takového promyšleného procesu, jehož cílem bylo dosáhnout vyšší účinnosti.

Honda hodlá vstoupit do seriálu WTCC již v průběhu této sezóny a to nejprve s jedním strojem - za volant usedne bývalý pilot Formule 1 Tiago Monteiro, který absolvuje celkem tři závody počínaje říjnovým závodem v Suzuce. Podporu na trati pro tým zajistí Honda R&D ve spolupráci s firmou Mugen. Oba jezdci se do Mistrovství světa cestovních vozů FIA naplno zapojí v roce 2013.

„Nikdy se nesměji nejlépe. Bojím se, že by to mohlo být naposledy.“ Jan Werich