Titulní obrázek

Hybridní Honda Concept S

Publikováno: 19.prosinec 2012

Na letošním dubnovém autosalonu v Pekingu ukázala japonská automobilka Honda Concept S vedle sedanu Concept C. Na čínský trh poputuje nejdříve. V roce 2014 by novinka měla dorazit i do jiných oblastí. Ovšem v Evropě bude jen pokračovatelem řady Stream.

Concept S byl stejně jako jeho tříprostorový sourozenec navržen pro čínský trh, ovšem s tím, že se jeho sériová podoba může začít nabízet v budoucnu i celosvětově. Písmeno S v názvu značí významy anglických výrazů Stylish (stylový či vkusný), Smart (chytrý) a Surprise (překvapení, údiv). Honda neuvolnila dosud žádné podrobnosti, pouze se oficiálně zmínila o tom, že studie je vybavena hybridním pohonem.

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

Celkově by tak měl vůz poskytovat radost z jízdy, ale zároveň se snažit být šetrný k životnímu prostředí. Prostorností se dokáže vyrovnat MPV, místo pro nohy zadních cestujících je vpravdě královské. Z dostupných fotografií můžeme vyvodit, že půjde o dynamický a možná i trošku agresivnější model. Bohatě prosklená střecha je každopádně alespoň opticky nižší, než tomu u vozidel této kategorie bývá. Rozměry ovšem zůstaly tajemstvím.

Produkční variantu by měla vyrábět společnost Dongfeng Honda Automobile již od příštího roku, do dalších zemí kromě Říše středu se novinka dostane až v roce 2014. Honda se v tomto segmentu na starém kontinentu od ukončení prodeje extravagantního šestimístného F-RV momentálně neangažuje. Pokud se modelu na základě Conceptu S dočkáme i v Evropě, stane se spíše pokračovatelem řady Stream.

„Bůh stvořil člověka, když ho přestaly bavit opice. Na další pokusy už pak neměl nervy.“ Mark Twain