Titulní obrázek

Honda CR-Z

Publikováno: 10.září 2012

Příchod modernizované varianty modelu CR-Z potvrdila japonská Honda videem na svých webových stránkách. Verzi automobilka vidí jako druhou generaci CR-Z. Podle dostupných informací by mohla být novinka představena na dlouho očekávaném autosalonu v Paříži. A Čím se nová CR-Z liší?

Z videa je patrné, že vzhled faceliftovaného CR-Z upraví přepracované čelní světlomety a nový design kol. Uvnitř se pak objeví tlačítko s nápisem S+. Právě o tomto knoflíku se vedou spory, co jím automobilka naznačuje. Patrné je, že jeho stisknutím bude aktivován nějaký druh sportovního módu. Tlačítko Sport ale nechybí ani v aktuálním CR-Z. Některá zahraniční média tak spekulují, že knoflík odkazuje na příchod sportovnější verze CR-Z se silnějším motorem. Na takovém automobilu by Honda mohla pracovat se svým dvorním ladičem, firmou Mugen.

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

Evropské zastoupení společnosti Mugen, už od jara ve Velké Británii nabízí k otestování CR-Z iCF s 1,5litrovým motorem vyladěným na výkon 129 kW (175 k). Loni byl rovněž představen koncept Mugen CR-Z, jehož zážehový motor 1,5 i-VTEC díky kompresoru dosahoval výkonu 149 kW (200 k). Mugen při představení auta mimochodem tvrdil, že se s jeho sériovou výrobou zatím nepočítá. Přepracovaná Honda CR-Z bude s největší pravděpodobností představena na nadcházejícím autosalonu v Paříži. Ve videu naznačujícím příchod tohoto automobilu se totiž objevuje datum 27. září, což je první novinářský den letošního ročníku pařížského autosalonu.

„Mít rád lidi a milovat lidi to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí.“ Jan Werich