Titulní obrázek

Nová Honda CR-V má problémy s dveřmi

Publikováno: 25.říjen 2012

Další svolávací akce? Ano, tentokrát jde o model Honda CR-V modelového roku 2012. U nás se tato generace zatím ani neprodává. Svolat se nyní musí 321.453 exemplářů tohoto auta. Problém je v použití vnitřních klik dveří řidiče a spolujezdce. Západky dveří nejdou pořádně uzavřít, dveře se diky tomu mohou samovolně otevřít.

Honda poznamenává, že tento problém zatím nevedl k nehodě nebo dokonce zranění. Svolávací akce bude zahájena v polovině letošního srpna. V servisu budou postiženým automobilům vyměněny zámky obou předních dveří. U některých exemplářů CR-V budou navíc vyměněny vnitřní kliky dveří. 

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

Jen ve Spojených státech se svolávací akce týká 166.609 exemplářů CR-V. Nová generace CR-V se v USA začala prodávat ke konci loňského roku, SUV japonské značky patří mezi nejprodávanější vozy na americkém trhu. Stejný problém trápí také Acuru ILX modelového roku 2013. Do servisů v USA musí 6.228 kusů tohoto sedanu, který je vlastně luxusní verzí Hondy Civic. Automobil se na americkém trhu začal prodávat letos na jaře.

 

„Muži nedovedou ocenit vlastní ženy. To přenechávají druhým.“ Oscar Wilde