Titulní obrázek

Nová generace Hondy Accord do Evropy nepřijde

Publikováno: 1.říjen 2012

Pokud jste se těšili na nový model japonské automobilky Hondy, máme pro Vás špatnou zprávu. Nový Accord se totiž v Evropě neobjeví. Důvod je více než jasný. Honda totiž v Evropě zaznamenává velmi mizivý úspěch. Je tedy logické, že se bude soustředit na jiný trh.

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

V tuto chvíli se její hlavní zájem upírá právě na čtvrtou řadu CR-V, protože odbyt té předchozí v poslední době v Evropě klesl. Černým koněm je pak nový turbodiesel 1,6i-DTEC, který se pod její kapotou objeví na začátku roku 2013 a už v Paříži se bude prezentovat v Civicu. Tzv. „mezinárodní“ specifikace Accordu pro Rusko, Čínu, Austrálii a další země zejména asijsko-pacifické oblasti se může ukázat už na říjnovém autosalonu v Sydney či v listopadu na AutoGuangzhou v čínském Kantonu.

Na nedávné výstavě v Moskvě byly představeny pouze skici, ze kterých je zřejmé, že se od současné americké verze příliš neliší. Paradoxně jsou v její nabídce některé čistě zámořské modely a plánuje také uvedení značky Acura.

Až dosud se spekulovalo, že by Honda mohla v Evropě nabízet americkou či ruskou variantu, zkrátka a dobře jediný globální model pro celý svět s mírnými úpravami. Nový severoamerický Accord je přitom menší než ten minulý, ale my bychom rádi uvítali turbodiesel a naopak s klidem oželíme vidlicový šestiválec. Ani kupé by o zákazníky zřejmě nemělo nouzi. Ještě v nedávné minulosti se přitom Honda Accord prodávaná v Evropě od té pro USA dosti lišila designem, technikou i kratším rozvorem. Pouze kupé páté generace si přes Atlantik našlo v polovině 90. let cestu a mohli si jej koupit rovněž Češi.

„Snažme se žít tak, aby naší smrti litoval i majitel pohřební služby.“ Mark Twain