Titulní obrázek

Honda Accord se začne prodávat v USA

Publikováno: 9.říjen 2012

Nová generace sedanu Honda Accord byla konečně představena. První prodej vozu je plánován v USA. Model již není tak sportovně laděn, spíše směřuje k luxusnějšího typu. V nabídce budou běžné pohony, ale k dispozici bude i hybrid.

Honda Accord už na podzim vyjede na americké silnice v novém kabátě. Automobilka zatím ukázala jen čtyři snímky a doplnila minimum informací. Z tiskové zprávy je ale jasné, že dříve sportovně laděný Accord se pomalu změní v luxusnější model. To naznačují nové křivky, zejména na méně agresivní přídi. Interiér automobilka Honda zatím neukázala.

Accord i v nové generaci nabídne jen několik motorizací. Zatím jsou známé ty americké. Vůz bude v základu vybaven benzinový čtyřválcem s objemem 2,4 litru, pro náročnější uživatele je připraven šestiválec. Ten by měl mít objem 3,5 litru. Zajímavostí tohoto modelu ale bude hybridní soustrojí, tedy spojení elektromotoru a benzinové jednotky. Ta sama bude mít výkon 120 kW a energií ji budou zásobovat klasické li-ion akumulátory. Auto zvládne ujet až 24 km pouze na elektřinu až do rychlosti 100 km/h.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

Auto dostanete i s přípojkou do běžné zásuvky, půjde tedy o plug-in hybrid. Z ní by se měl Accord zvládnout nabít za 4 hodiny. Jde přitom o americké napětí, tedy 120 V. Z 240 V zásuvky by to mělo trvat méně než polovinu času.Představená Honda Accord si brousí zuby hlavně na americký trh. Kdy přijede vůz do Evropy zatím není jasné, mohlo by se tak stát během příštího roku. V tomto případě se dá pod kapotou novinky očekávat naftový motor.

 

„Kdo se umí smát sám sobě, má právo smát se smát všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá.“ Jan Werich