Titulní obrázek

Pokud chcete Hondu NSX, zapište se na pořadník

Publikováno: 22.duben 2013

Automobilka Honda konečně nabízí nový hybridní model NSX. Ovšem, nic není tak jednoduché, jak se může zdát. Pokud vás vůz zaujal, musíte si zaplatit místo v pořadníku a v roce 2015 se dozvíte, jestli jste byli vybráni.

Těšíte se na novou hybridní Hondu NSX, kterou už nám automobilka slibuje snad deset let a pořád mění koncepty, motory a design? Pokud ano, můžete nyní složit zálohu a předplatit si tak místo v pořadníku. Místenka vás bude stát jen asi 150 000 korun v přepočtu, což není zas tak moc, pokud se bavíme o exkluzivním autě za nějakých pět milionů.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Jenže ještě nevíme, co vlastně přesně bude mít Honda NSX pod kapotou a kolik bude stát. Zatím se mluví o šestiválci 3,5 litru napojenému na elektromotory, které budou pohánět přední kola. Šestiválec s přímým vstřikováním samozřejmě roztočí kola zadní.

Přesná čísla jsou ještě tajemstvím. Podle všeho se nebude jednat o podobnou kosmickou raketu jako třeba Lexus LFA, ale spíše o technicky pokročilé kompaktní kupé s výkony někde na úrovni 400 koní a rozumnou hmotností. Uvidíme, jestli automobilka tolik ohromí své zákazníky. Čekat na nový vůz dva roky je risk. Technologie se totiž vyvíjejí bleskovou rychlostí.

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“ Jan Werich