Titulní obrázek

Novinka automobilky Honda - integrovaný vysavač

Publikováno: 5.duben 2013

Na autosalonu v New Yourku představila japonská Honda novinky - rodinný vůz Odyssey s novou výbavou. A ne ledajakou - integrovaným vysavačem.

Pokud máte několik dětí, psa nebo občas převážíte špinavé předměty, určitě znáte kupu nepořádku, která se po jediné cestě ve voze objeví. To se dá řešit desetikorunou za pět minut vysávání u jakékoliv benzinové stanice. Pokud ale není k dispozici, hrozí, že se bude nepořádek v autě kupit.

Honda proto přišla s nápadem integrovat do svého velkého rodinného modelu Odyssey vysavač. Je ukrytý v levé přihrádce uvnitř zavazadlového prostoru včetně odnímatelné nádoby na vysátý materiál, nástavců a hadice tak dlouhé, aby dosáhla po celém interiéru rodinného vozu.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Kvůli vysávání není přitom potřeba ani nechávat motor zapnutý. Vysavač je schopný fungovat až osm minut po vypnutí motoru, což by podle výrobce mělo stačit na kompletní vysátí všech nečistot po jedné cestě.

Systém nese název HondaVAC a spolu s automobilkou ho vyvinula společnost Shop-Vac. Bude součástí standardní výbavy top modelu Odyssey Touring Elite. Ta se v USA prodává za 44 tisíc dolarů, tedy asi 880 tisíc korun. V Česku však není oficiálně k dostání.

Jak je možné, že tak jednoduchá a užitečná věc ještě nikoho nenapadla.

„Nikdy jsem nedopustil, aby škola stála v cestě mému vzdělání.“ Mark Twain