Titulní obrázek

Honda NSX

Publikováno: 15.květen 2013

Japonská automobilka Honda pracuje na legendárním modelu NSX. Od roku 2015 by jej měla vyrábět továrna v USA.

Hlavním odbytištěm nového hybridního supersportu Honda NSX budou bezesporu Spojené státy americké. Právě proto se tu bude i vyrábět a ponese logo Acura, stejně jako legendární předchůdce. Výroba bude spuštěna v roce 2015 v nové továrně v americkém Ohiu. Jedná se již o třetí závod Hondy v tomto státě, automobilka tu investuje asi 70 milionů dolarů.

Acura NSX, nebo chcete-li Honda NSX, bude zřejmě poháněna moderním šestiválcem 3,5 l, ke kterému budou připojeny elektromotory. Auto bude, jak velí trendy doby, jezdit jen na elektřinu, v "obvyklém" či sportovním režimu poběží všechny motory dohromady. Výkon se očekává přes 400 koní, což není moc, ale tady půjde hlavně o schopnosti a ovladatelnost, ne o rychlost v přímce.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Jen připomeneme, že to byla právě Honda NSX, která naučila italské automobilky vyrábět supersporty pořádně. Jenže doba pokročila a teď je to Honda, která se musí učit. Vozy Ferrari 458 Italia či Lamborghini Gallardo přeci jen nastavily laťku docela vysoko a Japonci nemohou ponechat nic náhodě. Pokud chcete novou Hondu NSX, už můžete složit rezervační zálohu v hodnotě jen asi 150 000 korun.

„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ Jan Werich